Stambuł 2 dni (samolotem)

  W SKRÓCIE:

2-dniowa magiczna wycieczka po Stambule!

Odwiedź Pałac Sułtanów Topkapi.

Wejdź do Błękitnego Meczetu.

Wypłyń na szerokie wody Bosforu.

  DNI WYJAZDU:
Poniedziałek
  TYP WYCIECZKI:
Dwudniowa
  CZAS TRWANIA:
Dwudniowa
  POSIŁEK:
Obiad
  MIEJSCE ZBIÓRKI:
Odbiór z twojego hotelu-powrót po wycieczce do hotelu
  ANULACJA:
      anulacja wycieczki nie jest możliwa
  TRASA:
Kuşadası-İstanbul

CO CIĘ CZEKA:

Stambuł to miasto (Konstantynopol) położone na dwóch kontynentach. Perła Cesarstwa Bizantyjskiego, miasto o wyjątkowej atmosferze i wielowiekowej historii, gdzie zachód spotyka się ze wschodem, gdzie świat chrześcijański spotyka się ze światem islamskim. Zobacz z nami miejsca, które tchną historią słynnego Sulejmana Wspaniałego i jego żony Hürrem.

Poznaj sekrety islamu, siedząc ze skrzyżowanymi nogami na dywanie Błękitnego Meczetu, największego meczetu w Turcji i otaczających je ogrodów hipodromu pełnych starożytnych obelisków

Odkryj, co robią chrześcijańskie freski w islamskim meczecie (muzeum Hagia Sophia). Odwiedź świątynię Mądrości Bożej oraz wspaniałe pałace i haremy sułtanów.

Targuj się z kupcami w słynnym Pałacu Topkapi, Wielkim Bazarze i kupuj przyprawy na Bazarze Przypraw

Na koniec zatrzymaj się nad brzegiem Bosforu i Złotego Rogu lub wybierz się w rejs po Bosforze między Europą a Azją!

W CENIE:

Bilet lotniczy.

Transfery na lotnisko w Stambule.

Zakwaterowanie ze śniadaniem w nowoczesnym hotelu butikowym w Eskişehir.

Bilety wstępu.

Podróż po Bosforze.

2x lunch podczas wycieczki.

Ubezpieczenie.

Polski przewodnik.

Krajobraz.

Powrót do hotelu.

Zabieramy

Paszport lub dowód osobisty.

Aparat.

Pieniądze.

Rzeczy na noc.

 

WAŻNE:

Po dokonaniu rezerwacji prosimy o niezwłoczny kontakt z biurem w celu uzupełnienia danych osobowych wymaganych przez linię lotniczą.

Opłatę za cały wyjazd należy dokonać przelewem w złotych polskich.

Na lot dokonujemy samodzielnej odprawy na podstawie paszportu lub dowodu osobistego (w zależności od dokumentu użytego przy wjeździe).

Transfery lotniskowe realizowane są wyłącznie z kierowcą. Z przewodnikiem spotykamy się jedynie w hotelu w Stambule

Na pokład samolotu możemy zabrać bagaż o wadze do 15 kg oraz mały bagaż podręczny.

Ceny mogą się nieznacznie różnić w zależności od lokalizacji hotelu, liczby osób i terminu wycieczki.

Podróżujący samotnie muszą wykupić pokój jednoosobowy (po kliknięciu „Zarezerwuj” – usługi dodatkowe – pokój jednoosobowy w kolejnym kroku rezerwacji).

W hotelu dostępne są ręczniki i suszarka do włosów.

Wycieczka odbywa się przy grupie minimum 6 osób.

PROGRAM

Dzień 1

Przylot do Stambułu, wyjazd w okolice Sultanahmet. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego hipodromu, który może pomieścić 100 000 osób. Miejsca, w których znajdują się widzowie, odbywają się wyścigi rydwanów i pokazy antyków. Za czasów Sulejmana pełnił funkcję Placu Konnego.

Było to miejsce buntu janczarów w czasach Imperium Osmańskiego. W pobliżu znajdują się ulice Yeniçeriler i Divan (Rada Sułtana). Z pierwotnego hipodromu pozostały: Kolumna Konstantyna, Kolumna Węża z greckiej wyroczni w Delfach i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet, największy meczet w Turcji z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Zasiadając na miękkich dywanach Błękitnego Meczetu, odkryjemy tajemnice islamu i ofiarujemy muzułmańskie modlitwy, koraliki modlitewne oraz najważniejsze części meczetu. Kolejnym punktem wizyty będzie Hagia Sophia, Świątynia Boskiej Mądrości, najważniejsza i największa świątynia początków chrześcijaństwa w Bizancjum. Powrót do hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu w hotelu dzień rozpoczynamy od zwiedzania zespołu pałacowego Süleymana Topkapı, który był rezydencją i słynnym haremem sułtanów od XV do XIX wieku. Niewątpliwie największe bogactwo kryje się w tutejszym skarbcu, wypełnionym mieczami, sztyletami i inną bronią białą zdobioną drogimi kamieniami, a także klejnotami osmańskimi, w tym wykonanymi przez samego Sulejmana. Odwiedzimy także kuchnie, w których przygotowywano posiłki dla podwładnych sułtana.

Przejdziemy się często pokazywanym w filmach Parkiem Gülhane, altaną Sulejmana Wspaniałego, panoramą Bosforu, a także Złotym Rogiem i Mostem Galata, a stamtąd wyruszymy w stronę Bosforu, która oddziela dwa kontynenty Europę i Azję. Podczas wycieczki zobaczymy słynny Pałac Dolmabahçe Atatürka, a także Wieżę Galata i inne pałace Paszy. W drodze powrotnej naszym celem będzie Bazar Przypraw, na którym za panowania Hurrema i Sulejmana pałacowi lekarze kupowali zioła lecznicze i przyprawy lecznicze. Na koniec dnia odwiedź słynny Wielki Bazar z jego historyczną teksturą; Będziesz miał czas wolny na spacery i zakupy.

Program ma charakter orientacyjny. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

Codziennie
499 €
Dorosły
499 €
Dorosły
20 €
Dziecko 0-2 lat
Stała cena: 520
Cena internetowa: 499